همکاری مشترک وزارت نفت با شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

همکاری مشترک وزارت نفت با شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
وحید رضا زیدی فرد معاون پژوهش و فناوری وزارت نفت اصفهان- معاون وزیر در امور مهندسی پژوهش و فناوری وزارت نفت از همکاری با شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در زمینه‌های مشترک نفت، گاز و پتروشیمی خبر داد.

وحید رضا زیدی فرد

معاون پژوهش و فناوری وزارت نفت

اصفهان- معاون وزیر در امور مهندسی پژوهش و فناوری وزارت نفت از همکاری با شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در زمینه‌های مشترک نفت، گاز و پتروشیمی خبر داد.

وحید رضا زیدی فرد در حاشیه بازدید از شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه نفت و گاز شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شهرک علمی و تحقیقاتی و شرکت‌ها و واحدهای صنعتی دانش بنیان وابسته، توانایی بسیار بالایی در حوزه نفت و گاز دارند که بی تردید به فناور شدن صنعت نفت و سایر صنایع کشور برای تحقق شعار رهبر معظم انقلاب کمک می‌کنند.

وی با اشاره به تدوین نقشه راه دانش بنیان شدن صنعت نفت کشور، افزود: تلاش می‌کنیم مباحث دانش بنیان را به صورت عملی و عملیاتی در سطح وزارت نفت اجرا کنیم.

معاون وزیر در امور مهندسی پژوهش و فناوری وزارت نفت با بیان اینکه آئین نامه دولت مبنی بر دانش بنیان شدن صنعت نفت بزودی مصوب می‌شود، خاطرنشان کرد: ما نیز مکلف هستیم نقشه راه صنعت نفت دانش بنیان را با تعامل معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری و نهادها و ارگان‌های وابسته عملیاتی کنیم.

زیدی فرد تصریح کرد: نیازها و چالش‌های صنعت نفت احصاء شده اما در سامانه سازماندهی نشده بودند، اکنون در تلاش هستیم که با راه اندازی سامانه نیازها و چالش‌ها را با شرکت‌های متقاضی همکاری به اشتراک بگذاریم.

وی به برخی نیازهای حوزه صنعت نفت اشاره کرد و گفت: احیای چاه‌های کم بازده، دیجیتال کردن صنعت نفت، صرفه جویی انرژی، نو فلرینگ از جمله مواردی است که دانش بنیان‌ها می‌توانند با ما همکاری کنند.

معاون وزیر در امور مهندسی پژوهش و فناوری وزارت نفت درباره حمایت و همکاری این وزارتخانه برای ایجاد پارک علمی نفت، گاز و پتروشیمی در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ابراز داشت: به محض بازگشت به تهران، نتایج بازدیدهای میدانی امروز از شهرک و ارزیابی و برآورد آن، تلاش می‌کنیم که در زمینه‌های مشترک نفت، گاز و پتروشیمی همکاری کنیم و به هر حال قرارداد برد-برد با شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان داشته باشیم.

زیدی فرد خاطرنشان کرد: یک پارک علمی تخصصی صنعت نفت و گاز در در وزارت نفت فعال است اما پارک‌های علم و فناوری در سطح کشور نیز بخشی از فعالیت خود را به مبحث نفت و گاز اختصاص دادند؛ همچنین پارک‌های تخصصی نفت یکی در خراسان و دیگری نیز در پارک فناوری اصفهان ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، معاون وزیر در امور مهندسی پژوهش و فناوری وزارت نفت و هیئت همراه در سفری یک روزه به اصفهان صبح امروز از شهرک علمی- تحقیقاتی اصفهان و تعدادی از شرکت‌های فناور و دانش بنیان حوزه نفت و گاز بازدید کردند.

۶۱۲ واحد فناور در شهرک علمی- تحقیقاتی اصفهان مستقر است که از این تعداد ۹۰ شرکت تخصصی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی فعالیت دارند.