قرارداد راه‌اندازی پردیس علم و فناوری کشاورزی در اردبیل

قرارداد راه‌اندازی پردیس علم و فناوری کشاورزی در اردبیل
نادر تقی‌زاده رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اردبیل- آیین امضای قرارداد تأسیس و راه‌اندازی پردیس علم و فناوری تخصصی کشاورزی و دامپروری مابین پارک علم و فناوری، شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان و استانداری اردبیل به

نادر تقی‌زاده

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل

اردبیل- آیین امضای قرارداد تأسیس و راه‌اندازی پردیس علم و فناوری تخصصی کشاورزی و دامپروری مابین پارک علم و فناوری، شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان و استانداری اردبیل به امضا رسید.

در سال مزین به تولید و دانش بنیان؛ قرارداد راه‌اندازی پردیس علم و فناوری کشاورزی در اردبیل منعقد شد

به گزارش خبرنگار مهر، در این نشست که عصر شنبه در سالن شهید رجایی استانداری اردبیل برگزار شد، تفاهمنامه سه جانبه علم و فناوری، کشت و صنعت و استانداری اردبیل در حالی به امضا رسید که با حمایت پارک علم و فناوری در سال مزین به «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی» راه‌اندازی این مجموعه می‌تواند فرصت خوبی را برای جوانان صاحب ایده و شرکت‌های دانش‌بنیان در تقویت فعالیت‌های اقتصادی بخش کشاورزی فراهم بیاورد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در جریان عقد قرارداد راه‌اندازی پردیس علم و فناوری تخصصی کشاورزی و دامپروری در استانداری اردبیل اظهار کرد: معاونت آموزش، تحقیقات و ترویج وزارت جهاد کشاورزی یکی از بخش‌های گسترده و فعال در حوزه فناوری‌های نوین است که با ساختاری قوی سعی می‌کند در استان‌ها از مراکز تحقیقاتی و مؤسسات فعال در این بخش حمایت‌های لازم را انجام دهد.

نادر تقی‌زاده تصریح کرد: مؤسسه تحقیقاتی متنوعی در این ساختار فعالیت می‌کند که یکی از این مؤسسات سرم‌سازی رازی است که بیش از یک قرن است در کشور به تولید ۷۰ نوع واکسن انسانی و دامی شهرت خاص و عام پیدا کرده است.

وی گفت: ۹۰ درصد واکسن‌های دام و طیور توسط این مؤسسه تولید و روانه بازار می‌شود که در سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی» زمینه تحول‌آفرینی در این حوزه فراهم شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل به همکاری مشترک با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پارک‌های نوآوری در استان در قالب تولید محصولات متنوع و سودآور در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: اولین جلسه مشترک جهاد کشاورزی با دانشگاه‌های استان و پارک علم و فناوری فردا برگزار می‌شود تا در حوزه اشتغال‌آفرینی و تولید حمایت این مجموعه‌های دانش‌بنیان را شاهد باشیم.

تقی‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ما آمادگی داریم به صورت جامع و کامل از ظرفیت این مجموعه‌های علمی و تحقیقاتی استفاده کنیم تا ضریب نفوذ امنیت غذایی افزایش یافته و تولیدات ما به سمت تولیدات با کیفیت و با ارزش افزوده بیشتر حرکت کند.

فرماندار پارس‌آباد نیز در این جلسه اضافه کرد: در سال مزین به «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی» راه‌اندازی این پردیس تخصصی می‌تواند در شمال استان فرصت استثنایی را برای تحول‌آفرینی بخش کشاورزی به وجود آورد.

جابر جهان‌بین بیان کرد: ظرفیت کشاورزی پارس‌آباد تنها محدود به کشت و صنعت نیست بلکه تمام سعی ما بر این است تا در حوزه‌های مختلف از ظرفیت این مجموعه بیش از گذشته استفاده کرده و گام‌های جدی را برداریم.

به گزارش خبرنگار مهر، در این نشست نماینده شرکت‌های دانش‌بنیان نیز آمادگی خود را برای حضور در مجموعه پردیس علم و فناوری تخصصی کشاورزی در شمال استان اعلام کرده و تولید محصولات متنوع چاپ، داروهای حوزه دام و طیور و تولید محصولات متنوع گیاهان دارویی را به عنوان راهبرد اصلی در تقویت ارزش افزوده بیشتر در این بخش یادآور شدند.