عمل به شعار سال و تولید دانش‌بنیان راهگشای مشکلات اقتصادی است

عمل به شعار سال و تولید دانش‌بنیان راهگشای مشکلات اقتصادی است

صدیف بدری، نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اردبیل اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود در کشور در چند سال گذشته، مقام معظم رهبری شعار سال را با مسایل اقتصادی، اشتغال و تولید نام‌گذاری کرده و در اولویت قرار می‌دهند.

وی افزود: سرو سامان دادن به اقتصاد کشور، رفع مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی و افزایش درآمد سرانه و ارزش افزوده بالا در گروه اهمیت دادن به تولید و اشتغال بوده و لذا برنامه‌ریزی دقیقی باید در راستای عمل به شعار سال انجام گیرد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای ارزش افزوده و بهره‌وری بیشتر نیازمند تولید دانش‌بنیان هستیم و لذا باید در کنار سایر تولیدها اولویت اول دولت حمایت از تولید دانش بنیان باشد و آن فعالیت‌ها و تولیدهایی که منجر به اشتغال و تولید بیشتر می‌شود و باید در اولویت قرار گیرد تا بتوانیم مسایل اقتصادی مردم را برطرف سازیم.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم ادامه داد: ثبات تورم و کاهش آن با افزایش درآمد عمومی مردم و اقشار ضعیف جامعه امکان پذیر بوده و راه آن حمایت از تولید است.

وی تشریح کرد: در بودجه سال ۱۴۰۱ ظرفیت بسیار خوبی در راستای حمایت از تولید و اشتغال و ارایه وام‌های کم‌بهره از محل تبصره ۱۸ مهیا شده است. خوشبختانه دولت تا به امروز تلاش خود را برای رفع مشکلات انجام داده و مجلس نیز در کنار و همکاری با دولت در راستای رفع مشکلات مردم قدم برمی‌دارد.