داود منظور: شاخص تاب آوری مهمترین ویژگی اقتصاد مقاومتی درتوانیر است

داود منظور: شاخص تاب آوری مهمترین ویژگی اقتصاد مقاومتی درتوانیر است

قائم مقام شرکت توانیر گفت: اقتصاد مقاومتی شاخص های فراوانی دارد که تاب آوری در برابر مشکلات اقتصادی مهمترین مولفه شعار سال در بخش توانیر است.

به گزارش برق نیوز، داود منظور صبح دوشنبه در کارگاه آموزشی اقتصاد مقاومتی ویژه پرسنل شرکت توانیر استان سمنان در سالن اجتماعات برق منطقه ای سمنان، با بیان اینکه مقاوم‌سازی اقتصاد ملی در مقابل تغییرات، مخاطرات و تهدیدهای داخلی و خارجی بر سر راه پیشرفت و دستیابی به اهداف چشم‌انداز کشور، از اهداف مهم اقتصادی مقاومتی است، ابراز داشت: مقاوم سازی اقتصادی مادر مولفه ای به نام تاب آوری است و کشور تاب آور قطعا می تواند ستون های اقتصادی خود را محکم تر بنا کنند.

وی با بیان مشخصه کشورهای تاب آور در برابر تهدیدات دشمنان، اظهار داشت: کشور تاب ­آور کشوری است که قابلیت ­های سازگاری یا انطباق با تغییر موقعیت­‌ها، تاب­ آوردن در برابر مخاطرات ناگهانی و خودبازیابی تا یک تعادل مطلوب را داشته باشد.

قائم مقام شرکت توانیر همچنین گفت: مولفه های تاب آوری کشورها شامل مواردی مانند استحکام، افزونگی، پرتدبیری، واکنش و بازیابی می شود که در تحقق شعار سال می بایست آنها را مد نظر قرار داد.

منظور همچنین گفت: اقتصاد ایران برای مواجهه با تغییرات، مخاطرات و تهدیداتی داخلی و خارجی باید از آمادگی کاملی برخوردار بوده و در جهت رفع مشکلات ساختاری توسعه، همراهی با اهداف چشم انداز و عدم وابستگی به منابع نفت نهایت تلاش خود را به کار بندد.

وی افزود: در این بین نقش نهادهای حوزه توانیر با وجود تحریم ها و مشکلات اقتصادی در مقاوم سازی اقتصادی بسیار پررنگ بود چرا که با تکیه بر مختصصان داخلی خوشبختانه نه تنها با مشکلات عدیده ای روبرو نشدیم بلکه در اجرای طرح های حوزه توانیر نیز موفق بوده ایم.

قائم مقام توانیر گفت: همانطور که رهبر در بحث شعار سال فرمودند، تکیه بر داشته های داخلی متخصصان و جوانان حوزه های مختلف علمی یکی از بخش های عمده اقتصاد مقاومتی است که در این راه توانیر توانسته بخش زیادی از تکنسین های جوان را بکار گیری کند.