حمایت از شرکت‌های دانش بنیان آذربایجان شرقی

حمایت از شرکت‌های دانش بنیان آذربایجان شرقی
موسی خلیل اللهی رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی تبریز- رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: این مجموعه با تمام امکانات و توانایی خود از شرکت‌های دانش بنیان در راستای تحقق شعار سال حمایت می‌کند.

موسی خلیل اللهی

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی

تبریز- رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: این مجموعه با تمام امکانات و توانایی خود از شرکت‌های دانش بنیان در راستای تحقق شعار سال حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، موسی خلیل اللهی روز شنبه در نشست ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با حضور تعدادی از مدیران شرکت‌های دانش بنیان استان، با اشاره به منویات رهبری در دیدار با پژوهشگران و نوآوران دانش بنیان مبنی بر اینکه یکی از راه‌هایی که می‌تواند ما را از مقطع کنونی عبور دهد، اقتصاد مقاومتی است و از مصادیق بارز آن شرکت‌های دانش بنیان است، افزود: ما مکلف هستیم در اطاعت از فرامین رهبری از شرکت‌های دانش بنیان حمایت کنیم.

وی اظهار داشت: شرکت‌های دانش بنیان بستری مناسب برای بهره مندی از ظرفیت جوانان نخبه در راستای تولید، اشتغال و تولید ثروت برای کشور و عموم مردم هستند.

خلیل اللهی با بیان اینکه بر اساس دستور رئیس قوه قضائیه در راستای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، دادگستری استان‌ها تمام قد در راستای تحقق شعار سال در کنار واحدهای دانش بنیان است، ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند بستری مناسب برای بهره مندی از امکانات موجود کشور را فراهم کنند.

وی یادآور شد: در تمام دوره‌های خدمت خود در دادگستری که از شرکت‌های مختلف بازدید کرده‌ایم، مشاهده واحدهایی که با مشکل مواجه هستند زجرآور بوده است و بر همین اساس تمام تلاشمان را به کار گرفته‌ایم تا مشکل آن واحدها رفع شود.

خلیل اللهی با تاکید بر اینکه شرکت‌های تولیدی به هر میزان رونق داشته باشند در امنیت جامعه نیز مؤثر هستند، گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده در حمایت از تولید و اشتغال، برخی از واحدهای تولیدی که در حال ورشکستگی بودند، امروز احیا شده است و حتی به کشورهای دیگر صادرات دارند.

وی رسیدگی به دعاوی مربوط به حوزه شرکت‌های دانش بنیان در شعب ویژه را از اقدامات مهم دادگستری آذربایجان شرقی بیان کرد و اظهار داشت: متأسفانه گاهی نتیجه و ثمره دانش فنی شرکت‌های دانش بنیان بعد از سال‌ها تحقیق و پژوهش با کپی برداری توسط افراد سودجو از بین می‌رود که در راستای پیشگیری از این موضوع باید تدابیر لازم اندیشیده شود.